12-14 лютого 2019 в рамках проекту ««Забезпечення прав засуджених шляхом покращання послуг служби пробації в Миколаївській області» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні було проведено навчально-методичний семінар «Особливості впровадження волонтерської діяльності, пов’язаної з пробацією». Основною метою проекту є розширення мережі волонтерів, які, маючи необхідний рівень знань і навичок, надаватимуть допомогу особам, що знаходяться на обліку у Службі пробації.

DSC 3985

Програмою заходу були передбачені для розгляду питання: нормативно-правова база волонтерської діяльності та пробації; психологічні особливості роботи із клієнтами пробації, проведення мотиваційного інтерв’ю; особливості роботи із винуватцями сімейного насилля; відпрацювання навичок консультування (підготовка до звільнення, інструменти інтервенції СТАРТ); порядок отримання соціальних послуг.

Програма заходу була побудована таким чином, щоби надати учасникам інструменти індивідуальної роботи із клієнтами пробації, вміння мотивувати їх на зміну ризикованої поведінки у суспільстві

DSC 4048

Учасники семінару проявили небайдужість і розуміння проблем служби пробації в питаннях надання послуг їх клієнтам та організації процесу ресоціалізації засуджених без позбавлення волі. Учасники заходу у зворотному зв’язку висловили задоволення участю у тренінгу та готовність співпрацювати із фахівцями пробації.