З 01 жовтня МОГМР «Пенітенціарна ініціатива» розпочав реалізацію проекту «Забезпечення доступу засуджених до безоплатної вторинної правової допомоги», який реалізується в рамках проекту «Посилення ролі громадянського суспільства у захисті прав уразливих груп засуджених в Україні» та за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Ідея проекту народилася у членів організації при роботі із засудженими у Снігурівській колонії. Одним із клієнтів був засуджений В., який мав анатомічні вади – ампутовані часитини верхніх і нижніх кінцівок. Але питання про його інвалідності, звільнення за станом здоров’я ніким не ініціювалося. Завдяки нашій ініціативі, за підтримки адміністрації Управління Державної пенітенціарної служби у Миколаївській області хворий В. звернувся до Президента України, який видав Указ про помилування.
Своє право на звільнення за станом здоров’я засуджені часто не можуть реалізувати у зв’язку із відсутністю правової допомоги для розгляду справи у суді. І навіть зараз, при створенні такої важливої служби, як центри вторинної безоплатної правової допомоги, більшість із засуджених не знає своїх можливостей у доступі до цієї служби. Наразі тільки 11 засуджених із тих, хто відбуває покарання у місцях позбавлення волі Миколаївської області, звернулися до служби по допомогу у захисті своїх прав.
Тому ми впевнені, що проект актуальний і його втілення допоможе засудженим, зокрема хворим на такі небезпечні хвороби, як туберкульоз, ВІЛ, гепатити захистити своє право на пом’якшення покарання.
Мета та цілі проекту: Проект спрямований на виявлення та усунення причин, які призводять до порушення права засудженого на звільнення за станом здоров’я, дострокового звільнення від відбування покарання у виправних установах Миколаївської області, шляхом забезпечення доступу до вторинної правової безоплатної допомоги, підвищення рівня знань засуджених про свої права в сфері охорони здоров’я.
Клієнти проекту – засуджені Снігурівської виправної колонії – лікарні № 5, де відбувають покарання засуджені, хворі на туберкульоз, та Ольшанської виправної колонії № 53.
Для налагодження механізму забезпечення доступу засуджених до надання безоплатної вторинної правової допомоги наказом виконавчого директора за погодженням із відповідними службами затверджена мультидисціплинарна команда (МДК) з представників управління Державної пенітенціарної служби України в Миколаївській області, членів громадської ради при УДПтСУ України в Миколаївській області, представників центру безоплатної вторинної правової допомоги, спеціалістів МОГМР «Пенітенціарна ініціатива», членів спостережної комісії при Миколаївській ОДА.

2423

Засідання мультидисциплінарної команди проекту

Проектом передбачено проведення моніторингових візитів в колонії. Під час відвідування колоній планується ознайомлення з роботою медичної частини, щодо контролю за станом здоров’я засуджених, розгляду справ про встановлення рівня працездатності;
За підсумками проекту планується проведення круглого столу в м. Києві. До участі запрошуються голови та члени громадських рад при територіальних управліннях ДПтС України, представників громадського сектору України. Резолюція «круглого столу» буде направлена до державних органів та установ, недержавних громадських організацій.
За підсумками: проект дасть можливість виявити типові для системи виконання покарань порушення права засуджених на звільнення за станом здоров’я, умовно-дострокове звільнення; відкрити доступ для засуджених до вторинної безоплатної правової допомоги; підвищити рівень обізнаності засуджених в питаннях дотримання їх прав, як пацієнтів. Для органів державної влади буде запропоновано заходи з усунення перешкод у забезпеченні права засуджених на дострокове звільнення.

Ми запрошуємо всіх зацікавлених до співучасті. Звертатися можна
за телефонами: 0512 370549, 067 512 1631,
сайт організації: tmp.softmark.com.ua,
електронна пошта: pi2005.office@gmail.com ,
за адресою: 54001,м. Миколаїв, вул.. Набережна, 27.
Для засобів масової інформації, представників громадськості та органів влади і місцевого самоврядування планується проведення прес-конференції, дату якої ми повідомимо додатково.