15 серпня 2019р. за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні, в межах проекту «Забезпечення права засуджених шляхом покращання послуг служби пробації в Миколаївській області» у Вознесенській виправній колонії № 72 було проведено інформаційне заняття для засуджених, що готуються до звільнення.

Були висвітлені питання:
– відновлення паспортних документів,
– укладення трудового договору (цивільно-правової угоди), порядку перерахунку ЄСВ,
– забезпечення медичної допомоги та укладення медичної декларації із лікарем після звільнення,
– порядок здійснення нагляду за особами, відносно яких встановлено адміністративний нагляд,
– можливість отримання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги,
– отримання пільг, соціальних гарантій та разової матеріальної допомоги,
– про національні та міжнародні механізми захисту прав засуджених,
– про установи, організації, громадські організації, які надають підтримку звільненим після відбування покарання.
Учасників заняття, як і багатьох інших, з ким ми зустрічалися на інформаційних заходах, хвилюють питання змісту трудового договору і можливості отримувати відповідну заробітну плату. Присутні задавали багато питань відносно можливості отримання статусу безробітного та допомоги по безробіттю, яка є певною матеріальною підтримкою після звільнення, а в колонії не можна було укласти трудовий договір за відсутності паспортних документів.
Присутні були ознайомлені із основними нормами Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Необхідно відмітити, що в обговоренні теми прийняли участь майже всі присутні, які наводили приклади з особистого життя, виправдовуючи насильство чоловіка над жінкою.

IMG 1667
Тренери вважають, що інформаційні заняття із засудженими щодо застосування норм Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», необхідно проводити постійно, готуючи засуджених до звільнення з урахуванням того, що практично всі вони виправдовують таку поведінку зі свого боку відносно слабкіших членів своєї сім’ї.
Учасники заняття отримали інформаційний довідник про органи, установи, організації, які надають допомогу звільненим, підготовлений фахівцями ГО «Пенітенціарна ініціатива».