У січні 2017р. Громадська організація «Молодіжний рух «Пенітенціарна ініціатива» виграла конкурс від міжнародної організації MTV StayingAliveFoundation по Організації роботи волонтерських театрів засуджених у виправних колоніях Миколаївської області.

Це не перший досвід роботи ГО «МД «Пенітенціарна ініціатива» в організації театрів у виправних установах. Театральна історія в колоніях Миколаївської області почалася ще в 2004 році, але в 2011 році тимчасово припинила своє існування через відсутність фінансування.
У 2017р. завдяки MTV StayingAliveFoundation ми знову отримали можливість відновити розвиток творчого потенціалу засуджених, які можуть бути задіяні в театральній діяльності. Така активність дозволяє засудженим успішніше адаптуватися до напружених умов колонії, швидше пройти процес ресоціалізації після звільнення, а також у цікавій та зрозумілій формі піклуватися про здоров’я людей, які перебувають у важких життєвих обставинах.
Творчість дозволяє засудженим висловити все те, що психологічно накопичилося у них, і в певній формі розкрити свою неординарність. Змінюючи себе зсередини, людина змінює і свою поведінку.
Реалізація проекту проходить в двох установах, це Вознесенська виправна колонія №72 та Ольшанська виправна колонія №53. За минулий квартал театральні групи, в якості авторів, акторів, музичних виконавців – відвідало 30 засуджених в двох виправних установах.
28 березня 2017р. у Вознесенскій ВК№72 було проведено театральну виставу під назвою «Весна – час для знань і турботі про здоров’я». Засудженими для присутніх глядачів були продекламував власні вірші про силу душі і про ведення здорового способу життя. Червоною ниткою в поданні проходить профілактика ВІЛ, важливість інформованості про шляхи передачі та тестуванні.
30 березня 2017 було проведено театральну виставу в Ольшанській ВК№53. Глядачам було представлено програму з авторськими віршами засуджених, піснями і двома інсценівками, спрямованими на пропаганду серед засуджених загальнолюдських цінностей і ведення здорового способу життя, важливості турботи про своє здоров’я.
Заходи відвідали близько 100 засуджених. У фіналі кожної з вистав глядачі говорили, що в виправних установах дуже не вистачає подібних заходів, які могли б стати віддушиною для людей, що знаходяться в складних життєвих обставинах, допомогли б переосмислити багато важких моментів, з якими вони стикаються в повсякденному житті і задуматися про важливість збереження свого здоров’я. Після відвідин заходів, кілька глядачів виявили бажання брати участь в театральній діяльності в подальшому.
В рамках реалізації проекту планується провести ще 3 театральних уявлення в кожному виправному закладі. Засуджені з ентузіазмом сприйняли цю новину, практично відразу після закінчення заходів, почали пропонувати свої ідеї для наступних вистав і цікавитися, коли почнеться підготовка і репетиції.