ГО Пенітенціарна ініціатива – представники FREE ZONE у Миколаївській області – розпочала реалізацію проекту «Соціально-психологічна підтримка осіб з інвалідністю, які знаходяться у конфлікті з законом».
Проект реалізується за фінансової підтримки Миколаївської обласної ради та технічної підтримки Департамент соціального захисту населення Миколаївської ОДА в межах обласної соціальної програми «Турбота».

Проєкт має на меті:
– забезпечити засудженим з інвалідністю, які перебувають на обліку пробації, доступ до медичної допомоги, знизити рівень їх агресивної поведінки та конфліктності,
– забезпечити соціально-психологічну і правову допомогу цим людям,
– створити передумови для ефективного впровадження та поширення досвіду проєктної діяльності.

18 травня відбулась робоча зустріч керівництва Філії ДУ «Центр пробації» в Миколаївській області (Вдовиченко О. Теплов О.), представників обласного і міського департаментів соціального захисту ( Чорна І. Стопченко Г.), спостережної комісії при Миколаївській облдержадміністрації (Красіліч В.), виконавців проекту.
Виконавча директорка ГО Пенітенціарна ініціатива Чуприна О. ознайомила учасників заходу із іноваціями проекту, основними заходами.
На зустрічі обговорені алгоритми його виконання; шляхи вирішення проблемних питань щодо закупівлі послуг соціального супроводу для клієнтів пробації, що проживають у м. Миколаєві; можливості залучення до надання послуг волонтерів; організація взаємодії із спостережними комісіями в умовах змін в територіальному устрої Миколаївської області; можливості поглиблення співпраці органів пробації із територіальними громадами і громадськістю.
Робота триває у межах проєкту #Зарадижиття» (Serving Life), що фінансується USAID Ukraine – USAID Україна та впроваджується PATH, що спрямований на впровадження соціального замовлення/контрактування на послуги особам із ВІЛ, ТБ, ВГС та наркозалежністю в установах ДКВС України та органах пробації (Модуль 6)