ГО «Пенітенціарна ініціатива» продовжує реалізацію проекту на території ДУ «Снігурівська спеціалізована туберкульозна лікарня №5» проект «Прискорення прогресу у зменшенні тягаря туберкульозу та ВІЛ-інфекції в Україні», що реалізується за фінансової підтримки Глобального фонду для боротьби із СНІДом, туберкульозом та малярією, за підтримки Благодійної організації «100% ЖИТТЯ» («Мережа осіб, які живуть з ВІЛ/СНІД») та Центру громадського здоров’я.
Основна мета проекту – сприяння безпечності та високій прихильності до лікування, досягнення ефективності лікування у засуджених, які хворі на туберкульоз.
Одним із обов’язкових заходів проекту є проведення дистанційного консультування засуджених, які готуються до звільнення, соціальними працівниками організації, з формування прихильності до протитуберкульозного лікування, профілактики відриву до лікування, підготовки до звільнення та інших соціально-психологічних питань.
26.05.21 соціальними працівницями та юристкою організації було проведено дистанційне консультування. Соціальні працівниці поінформували засуджених відносно важливості своєчасного прийому препаратів, надали пояснення про побічні реакції та мотивували клієнтів проекту на подальше лікування.
Юристка організації проконсультувала засудженого про порядок забезпечення права на своєчасну виплату соціальної допомоги із становленням групи непрацездатності.