Продовжуємо формувати навички реалізації сенситивного підходу по відношенню до людей, які вживають наркотики!
22-24 вересня пройшло навчання тренерів навчальних закладів Національної поліції та системи МВС України, а також працівників правоохоронних органів, які мотивовані на саморозвиток та вдосконалення професійної компетентності, основним формам та методам проведення навчальних заходів з сенситивного підходу до споживачів наркотиків.

Це один з трьох семінарів ТОТ (тренінги для тренерів) для фахівців, які у подальшому проводитимуть заняття в рамках професійної перепідготовки та підвищення кваліфікації правоохоронних органів.

Сформувати навички проведення тренінгів та інформаційно-інтерактивних занять, а також розібратися в особливостях та проявах сенситивного підходу, слухачам допомагали голова правління ГО «Пенітенціарна ініціатива» Олена Герман ( Elena German), заступниця начальника відділу слідчого управління ГУНП в Київській області Галина Брульова ( Halyna Brulova) , викладачі Київського центру первинної професійної підготовки «Академія поліції»навчально-наукового інституту № 1 Національної академії внутрішніх справ.

Ми прагнемо не просто навчити, а сформувати коло прихильників цього підходу, так званих «агентів змін». Адже багато наркоспоживачів та наркозалежних людей страждають від порушення їхніх прав не лише через стереотипи, які існують у соціумі, а й зазнають дискримінації через неефективну правоохорону політику.

Проект передбачає організацію навчання тренерів з впровадження сенситивного підходу по відношенню до споживачів наркотиків в тих силових структурах, які в першу чергу стикаються з людьми, які вживають ін’єкційні наркотики, а також приймають рішення щодо розгляду цих справ: працівників правоохоронних органів, прокурорів.
Всього буде підготовлено по 15 осіб з числа фахівців, які проводитимуть заняття в рамках професійної перепідготовки та підвищення кваліфікації правоохоронних органів.

Нагадаємо, що мета сенситивного підходу – визначення доцільності криміналізації деяких діянь, пов’язаних з наркотиками та окремих статей Кримінального кодексу України. «Чутливе ставлення» відповідних органів та інституцій до наркозалежних людей полягає у турботі про їх здоров’я, налагодженні стосунків із сім’єю, оточуючим світом. При цьому сенситивність не розглядається як самодостатній захід, а є частиною комплексної профілактичної діяльності, спрямованої на ефективність лікування та реабілітацію наркозалежних.

Ми переконані, що розробка та впровадження навчальних програм у системі службової підготовки фахівців дотичних органів забезпечить впровадження сенситивного підходу до споживачів наркотиків.
Захід проходить в рамках Проекту «Забезпечення розумного балансу між наркополітикою та громадським здоров’ям в Україні», який реалізовується ГО «Пенітенціарна ініціатива» за підтримки Міжнародний фонд “Відродження”.