В рамках місячника до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, співробітниками МОГМР «Пенітенціарна ініціатива», було проведено ряд заходів серед молоді. Основною метою акцій, було привернення уваги молоді до проблеми поширення ВІЛ.
Всесвітній день, це ще одна можливість дізнатися про факти щодо ВІЛ-інфекції і втілити знання у практику. Якщо люди розуміють, як передається ВІЛ-інфекція, як їй можна запобігти та усвідомлюють сьогоднішню реальність життя з ВІЛ – вони можуть за допомогою цих знань дбати про власне здоров’я і здоров’я інших та лікувати тих, хто живе з ВІЛ, відверто, з повагою та розумінням.

 

Так, 1 грудня 2015 року співробітник МОГМР «Пенітенціарна ініціатива», як представник обласної Координаційної ради з питань протидії туберкульозу, наркоманії та ВІЛ-інфекції/СНІДу відвідала форум-театр «Зупинимо СНІД, поки він не зупинив нас» разом з партнерами, представниками прес-клубу «Перехрестя» та Всеукраїнської Мережі ЛЖВ. В рамках форуму шли жваві дискусії стосовно ВІЛ-інфекції та толерантного відношення до осіб, яких торкнулась ця проблема.
Також, в цей день для курсантів патрульних міста Миколаєва було проведено інформаційно-просвітницький захід.
Дане заняття було спрямоване на інформування з питань профілактики ВІЛ-інфекції, одночасно звертаючи уваги на дотримання прав людини, недопущення стигми та дискримінації щодо осіб, які живуть з ВІЛ-інфекцією. Також під час заняття акцент був спрямований на збереження соціальної цінності сім’ї, народженню здорового покоління. Під час заняття патрульним була продемонстрована презентація про статистики ВІЛ- інфікованих.
Інформація викликала інтерес та жваві обговорення. Під час дискусії розглядалися питання: чи потрібно проходить тестування, та які ризики інфікування.
7 грудня 2015 року співробітниками було проведене інформаційне заняття для учнів 9 класів у Миколаївській гімназії №41 на тему: «Толерантне ставлення до ВІЛ-позитивних. Профілактика ВІЛ/СНІДу». Учні проявили свою зацікавленість у міфах та фактах про ВІЛ \СНІД.
Також, в цей день було проведено інформаційне заняття в Миколаївському національному університеті ім. В.О. Сухомлинського, для студентів спеціальності соціальна робота. Захід був проведений з метою привернення уваги студентів до проблеми розповсюдження ВІЛ. Зокрема, розглядалися питання шляхів передачі ВІЛ та безпечної поведінки.
Загалом на заходах було присутньо близько 200 слухачів. Також, серед молоді було розповсюджено інформаційно-просвітницьку літературу, щодо профілактики ВІЛ-інфекції та засоби індивідуального захисту.