З січня 2015 року за підтримки ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» ми розпочали роботу з надання інформаційної та мотиваційної підтримки щодо проходження обстеження на ВІЛ в УВП, попередження інфікування ВІЛ, формування навичок здорового способу життя у закладах Державної пенітенціарної служби Миколаївської області.

 

Основні завдання, які ми перед собою ставимо:
• Підвищити рівень мотивації у засуджених до тестування на ВІЛ в установах виконання покарань, забезпечити проведення до- та після-тестове консультування засуджених;
• Сприяти проведенню до- та після-тестового консультування засуджених;
• Сприяти проведенню підтверджуючого тестування на ВІЛ для засуджених у лабораторіях діагностики ВІЛ-інфекції;
• Забезпечити соціально –психологічну підтримку ВІЛ-позитивним засудженим;
• Сформувати та підтримувати прихильність до АРВ- лікування у ВІЛ-позитивних засуджених;
• Сформувати навички здорового способу життя та знизити ризику інфікування ВІЛ;
• Підвищити рівень обізнаності засуджених з питань ВІЛ/СНІД та інших інфекційних захворювань з метою зміни ризикованої поведінки на більш безпечну.

Географія нашої роботи поширюється на засуджених Миколаївського слідчого ізолятора (СІЗО), засуджених Казанківської виправної колонії № 93, Ольшанської виправної колонії № 53, Снігурівської виправної колонії (протитуберкульозної лікарні) №5.
Для виконання поставлених завдань створена робоча група проекту, в яку увійшли досвідчені психологи та соціальні працівники, лікар-інфекціоніст.
З початку року учасники робочої групи здійснила 12 відвідувань слідчого ізолятора та 12 виїздів до виправних установ. У заходах прийняли участь 373 засуджені особи.
Для засуджених проведено 20 групових консультацій з темою «Мотивація на проходження тестування на ВІЛ», 13 масових заходів з тематикою «Профілактика ВІЛ/СНІДу», «Дотримання прав засуджених, як пацієнтів», «Профілактика туберкульозу у випраних установах», надані індивідуальні консультації з питань профілактики гепатиту С та організації життя з ВІЛ.
На жаль, засуджені на сьогодні не мають змоги пройти тестування швидкими тестами у зв’язку із їх відсутністю в закладах пенітенціарної служби. За інформацією начальника відділу охорони здоров’я Управління ДПтС України в Миколаївській області ситуація буде виправлена найближчим часом.
Наша участь у формуванні навичок здорового способу життя та зниження ризику інфікування ВІЛ серед засуджених не обмежується запланованими заходами.

0411

Під час роботи із засудженими жінками в Миколаївському СІЗО, нам стало відомо, що Лілія К., яка перебуває під вартою, народила дитинку. Знаючи про її скрутне матеріальне становище, ми надали для новонародженої одежу, засоби гігієни. В СІЗО, в приміщенні для приймання передач, було організовано збір коштів, на які закуплено памперси.
Ми продовжуємо свою роботу.
Якщо у Вас є пропозиції та побажання – чекаємо на них на нашому сайті.