Наразі триває навчання працівників органів та установ Державної кримінально-виконавчої служби України основним формам та методам проведення навчальних заходів з сенситивного підходу до споживачів наркотиків.
Це один з трьох семінарів ТОТ (тренінги для тренерів) для фахівців, які у подальшому проводитимуть заняття в рамках професійної перепідготовки та підвищення кваліфікації
правоохоронних органів.
Але ми прагнемо не просто навчити, а сформувати коло прихильників цього підходу, так званих «агентів змін». Адже багато наркоспоживачів та наркозалежних людей страждають від порушення їхніх прав не лише через стереотипи, які існують у соціумі, а й зазнають дискримінації через неефективну правоохорону політику.
Проект передбачає організацію навчання тренерів з впровадження сенситивного підходу по відношенню до споживачів наркотиків в тих силових структурах, які в першу чергу стикаються з людьми, які вживають ін’єкційні наркотики, а також приймають рішення щодо розгляду цих справ: працівників правоохоронних органів, прокурорів.
Всього буде підготовлено по 15 осіб з числа фахівців, які проводитимуть заняття в рамках професійної перепідготовки та підвищення кваліфікації правоохоронних органів.
8-10 червня навчання проходить для викладачів Академії Державної пенітенціарної служби України та працівників підрозділів пробації (Пробація України Probation in Ukraine).
Сформувати навички проведення тренінгів та інформаційно-інтерактивних занять, а також розібратися в особливостях та проявах сенситивного підходу, слухачам допомагали доктор юридичних наук, старший науковий співробітник Ірина Яковець, доктор педагогічний наук, доцент Вікторія Аніщенко та Elena German, голова правління ГО «Пенітенціарна ініціатива».
Нагадаємо, що мета сенситивного підходу – визначення доцільності криміналізації деяких діянь, пов’язаних з наркотиками та окремих статей Кримінального кодексу України. При цьому сенситивність не розглядається як самодостатній захід, а є частиною комплексної профілактичної діяльності, спрямованої на ефективність лікування та реабілітацію наркозалежних.🤝
Ми переконані, що розробка та впровадження навчальних програм у системі службової підготовки фахівців дотичних органів забезпечить визначення адекватного покарання для споживачів наркотиків.
Захід проходить в рамках Проекту «Забезпечення розумного балансу між наркополітикою та громадським здоров’ям в Україні», який реалізовується ГО «Пенітенціарна ініціатива» за підтримки Міжнародний фонд “Відродження”.