26 червня 2014 року на базі тренінгового Центру при Миколаївському обласному Центрі з профілактики та боротьби зі СНІДом було проведено семінар на тему: «Дотримання засудженими режиму лікування АРТ».

Основна мета заходу – ознайомлення учасників семінару з аспектами і необхідністю забезпечення доступу ЛЖВ до соціально-психологічних та медичних послуг в місцях позбавлення волі. У семінарі взяли участь співробітники медичної служби ОВК №53, КВК №93, СВК №5 та Миколаївського слідчого ізолятора. Крім того, були запрошені співробітники Миколаївського СНІД-Центру, які дали докладні відповіді на питання учасників семінару, стосовно лікування ВІЛ-інфекції. Однією з важливіших тем для обговорення для всіх учасників стали особливості забору та доставки біологічних матеріалів до лабораторії.
Оскільки виправні колонії є територіально віддаленими одна від одної, для медичних працівників можливість спілкуватися з колегами щодо проблемних питань випадає дуже рідко. Тому даний семінар дав чудову можливість обмінятися досвідом з колегами, обговорити проблеми у взаємодії та отримати консультацію спеціалістів з проблемних питань.