«Забезпечення прав засуджених шляхом покращення послуг служби пробації в Миколаївській області»

04 Июнь 2019

04 червня 2019р. було проведено інформаційне заняття з питань забезпечення прав засуджених - клієнтів пробації, які відбувають покарання без позбавлення волі з питань забезпечення їх прав. Захід відбувся в рамках проекту «Забезпечення прав засуджених шляхом покращення послуг служби пробації в Миколаївській області» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Мета заходу: покращити рівень знань засуджених, – суб'єктів пробації, щодо основних прав людини, прав і обов’язків при відбуванні покарання.
В заході прийняли участь 9 засуджених з випробувальним строком, які перебувають на обліку в філії ДУ «Центр пробації» в Миколаївській області.
Директор територіального центру вторинної безоплатної правової допомоги Гнатуша Н.В., розповіла присутнім про можливість отримання первинної і вторинної безоплатної правової допомоги, порядок звернення за допомогою. Присутні ознайомилися з функціями довідково-інформаційної платформи правових консультацій «WikiLegalAid».
Інформаційне повідомлення регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради Україниз прав людини в Миколаївській області Жепало В.М. викликало жваве обговорення і питання про порушення права людини при затриманні, при відбуванні покарання в місцях позбавлення волі.
Крім того на занятті розглянуті питання:
- про національні та міжнародні механізми захисту прав засуджених,
- порядок здійснення нагляду за особами, звільненими від відбування покарання із випробуванням,
- порядок залучення адвоката для надання правової допомоги при затриманні,
- про державні органи, що забезпечують контроль і нагляд за дотриманням прав засуджених.